ZnAl6Cu / ZL0610 / Zamak 6
Zamak 6
Zamak 6; ZL6, ZL0610 veya ZnAI6Cu1 olarakta bilinir.
Zamak 6 , zamak 5 e kıyasla daha yüksek aluminyum ve bakır oranına sahipken, magnezyum içermez.
Zamak 6, Diğer alaşımlardan dökümü zor olan karmaşık şekilli ürünlerin üretiminde kullanılmaktadır.
Zamak 6 Kimyasal Analizi
| Analiz ( %) | Zamak 6 / ZnAI6Cu1 |
|---|---|
| Al | 5.6 – 6.0 |
| Cu | 1.2 – 1.6 |
| Mg | ≤0.005 |
| Pb | ≤0.003 |
| Fe | ≤0.02 |
| Cd | ≤0.003 |
| Sn | ≤0.001 |
| Si | ≤0.02 |
| Ni | ≤0.001 |
Zamak 6 Genel Fiziksel Özellikleri
| Fiziki Özellikleri | Metrik Değer |
|---|---|
| Katılaşma Aralığı (erime aralığı) | 375—395 °C |
| Yoğunluk | 6.5 kg/dm3 |
| Termal Genleşme Katsayısı | 25.0 μm/m-k |
| Termal İletkenlik | 115 W/m-K |
| Elektiriksel İletkenlik | 27% IACS |
Paketleme
| Külçe Ağırlığı | 7 – 9 kg |
| Külçe Boyutu ( W x L x H ) | 12 x 49 x 3 cm |
|
Bundle Ağırlığı Çinko Alaşım Ayak |
900 – 1200 Kg |
|
Bundle Ölçüsü ( W x L x H ) Çinko Alaşım Ayak |
50 x 100 x 60 cm |
|
Palet Ağırlığı Euro Palet |
1500 – 2000 Kg |
|
Palet Ölçüsü ( W x L x H ) Euro Palet |
80 x 120 x 150 cm |
Ödeme ve Fiyatlama Şekli
| Ödeme Koşulu |
100% Peşin ( 30% depozit + 70% teslimattan önce )
|
| Fiyat |
LME + Prim
LME fiyatı, depozito ödemesi onaylandıktan sonra yapılabilir. LME resmi kapanış fiyatı teklifi için, müşterinin LME kapanışından 3 saat öncesine kadar bilgi göndermesi gerekmektedir. LME fiyatlaması yapıldıktan sonra değişiklik yapılmaz. |
|
Çalışma Şekli |
|
Fabrika Teslim
| Min Sipariş | 1 ton |
| Menşei | Türkiye (Kendi üretimimiz) |
| Fabrika Konum | Kocaeli / Turkiye |
|
Teslimat Koşulu
EXW Fabrika Teslim İçin |
Müşteri hazlırlanan siparişini fabrikadan teslim alır. |
| Teslimat Süresi | Sipariş miktarına bağlı |
| Fabrika Yakınlarındaki Deniz Taşımacılığı Limanları | Evyap Port / Yilport / DPworld Port |


