ZnAI4Cu3Mg0.5 / Zamak KS
Zamak KS
Zamak KS santrifüj döküm (lastik döküm) ile üretilen aksesuar parçaları için uygundur.
Zmak KS, zamak 2 nin magnezyum ilave edilmiş halidir.
Zamak KS, santrifüj dökümde daha prürüssüz yüzey elde etme ve portakallanma etkisini azaltmak amacıyla geliştirilmiştir.
Portakallanma, Portakal kabuğu görünümüne benzer; pürüzlü ve düzensiz yüzeyin boya sonkatında görülmesidir.
Zamak KS Kimyasal Analizi
| Analiz ( %) | Zamak KS / ZnAI4Cu3Mg0.5 |
|---|---|
| Al | 3.9 – 4.3 |
| Cu | 2.7 – 3.3 |
| Mg | 0.4 – 0.6 |
| Pb | ≤0.003 |
| Fe | ≤0.02 |
| Cd | ≤0.003 |
| Sn | ≤0.001 |
| Si | ≤0.02 |
| Ni | ≤0.001 |
Zamak KS Genel Mekanik Özellikleri
| Mekanik Özellikler | Metrik Değer |
|---|---|
| Nihai Çekme Dayanımı | < 200 MPa |
| Akma Dayanımı (0.2% offset) | < 200 MPa |
| Uzama | < 2% |
| Sertlik | 150 Brinell max |
Zamak KS Genel Fiziksel Özellikleri
| Fiziki Özellikleri | Metrik Değer |
|---|---|
| Katılaşma Aralığı (erime aralığı) | 380—390 °C |
| Yoğunluk | 6.6 g/cm3 |
| Termal Genleşme Katsayısı | 28.0 μm/m-°C |
| Termal İletkenlik | 105 W/m-K |
| Elektiriksel İletkenlik | 25% IACS |
| Özgül Isı Kapasitesi | 419 J/kg-°C |
Paketleme
| Külçe Ağırlığı | 7 – 9 kg |
| Külçe Boyutu ( W x L x H ) | 12 x 49 x 3 cm |
| Bundle Ağırlığı
Çinko Alaşım Ayak |
900 – 1200 Kg |
| Bundle Ölçüsü ( W x L x H )
Çinko Alaşım Ayak |
50 x 100 x 60 cm |
| Palet Ağırlığı
Euro Palet |
1500 – 2000 Kg |
| Palet Ölçüsü ( W x L x H )
Euro Palet |
80 x 120 x 150 cm |
Ödeme ve Fiyatlama Şekli
| Ödeme Koşulu | 100% Peşin
( 30% depozit + 70% teslimattan önce )
|
| Fiyat | LME + Prim
LME fiyatı, depozito ödemesi onaylandıktan sonra yapılabilir. LME resmi kapanış fiyatı teklifi için, müşterinin LME kapanışından 3 saat öncesine kadar bilgi göndermesi gerekmektedir. LME fiyatlaması yapıldıktan sonra değişiklik yapılmaz. |
| Çalışma
Şekli |
|
Fabrika Teslim
| Min Sipariş | 1 ton |
| Menşei | Türkiye (Kendi üretimimiz) |
| Fabrika Konum | Kocaeli / Turkiye |
| Teslimat Koşulu
EXW Fabrika Teslim İçin |
Müşteri hazlırlanan siparişini fabrikadan teslim alır. |
| Teslimat Süresi | Sipariş miktarına bağlı |
| Fabrika Yakınlarındaki Deniz Taşımacılığı Limanları | Evyap Port / Yilport / DPworld Port |


